Event : Festival Filem Malaysia 24



Berikut adalah keputusan FFM ke 24 yang telah berlangsung di PICC pada 20 November 2011;-

PEMENANG ANUGERAH GEMILANG PERDANA
•Skor Muzik Asal Terbaik: Edry Abdul Halim – Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Pereka Kostum / Busana Terbaik: Rosada Abdul Hamid – Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Penyunting Terbaik: Syamsul Yusof & Hisyam Jupri – KL Gangster (Skop Productions)
•Penataan Bunyi Terbaik: Hisyam Jupri & Rizal Ashreff – KL Gangster (Skop Productions)
•Cerita Asal Terbaik: Martias Mohd Ali – Libas (MDAG Marketing)
•Lakon Layar Terbaik: Syamsul Yusof – KL Gangster (SKOP Productions)
•Sinematografi Terbaik: Mohd Noor Mohd Kassim – Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Penataan Seni Terbaik: Anuar Paharudin & Kek Ting Lam – Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Pelakon Pembantu Wanita Terbaik: Faezah Elai – Cun
•Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik: Soffi Jikan – KL Gangster
•Pelakon Wanita Terbaik: Siti Shahreza (Eja) – Janin
•Pelakon Lelaki Terbaik: Shaheizy Sam (Kongsi)
•Pengarah Filem Terbaik: Syamsul Yusof - KL Gangster (SKOP Productions)
•Filem Terbaik: Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Filem BoxOffice: KL Gangster (SKOP Productions)

PEMENANG ANUGERAH PERDANA KHAS
•Anugerah Astro First: Kongsi (Metrowealth Picture)
•Pencapaian Gemilang: Datuk Michelle Yeoh
•Pencapaian Sepanjang Hayat: Tan Sri Dr Jins Shamsudin
•Anugerah Juri Bintang Wayang: Sidek Husin
•Anugerah Khas Juri : Libas (MDAG Marketing)
•Anugerah Khas Juri Filem Genre Mistik Terbaik: Janin
•Anugerah Khas Juri Pelakon Komedi Terbaik: Allahyarham Zami Ismail

Ini pula ialah senarai pemenang bagi Malam Anugerah Gemilang Cipta Festival Filem Malaysia 24 2011 yang berlangsung baru-baru ini di Taman Tasik Perdana pada 16 November 2011:-

•Poster Terbaik: Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Kesan Visual Terbaik: Yusry Abdul Halim - Hikayat Merong Mahawangsa (KRU Studios)
•Pelakon Kanak-Kanak Terbaik: Mia Sara Nasuha – Sekali Lagi (Metrowealth Pictures)
•Pelakon Harapan Wanita: Nadiya Nisaa – Cun (Tayangan Unggul)
•Pelakon Harapan Lelaki: Taiyuddin Bakar – Hantu Bonceng (Excellent Pictures)
•Lagu Tema Asal Terbaik: Edry Abdul Halim - Sedetik Lebih (KRU Studios)
•Pengarah Harapan: Jurey Latiff Rosli - Libas (MDAG Marketing)
•Filem Pendek Terbaik: The Other One (Ng Ken Kin)
•Filem Animasi Terbaik: Altitude Alto (Mushroomhead – Multimedia Uni)
•Filem Cereka Bukan Bahasa Melayu Terbaik: Great Day (Woohoo Pictures Sdn Bhd)

*****info dari MELVISTER.COM


Gandingan pengacara malam festival, Johan Raja Lawak & Ogy Ahmad Daud memang TERBAIK..

Tahniah buat para pemenang..


A.d.i.o.s

Comments

Popular posts from this blog

Si Hijau ku merajuk lagi!!!! - masalah hon & minyak hitam terlebih

Mencari Ramli Musim Ke-5 Kini Bermula!